Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca „Taneczne Oscary”

Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca

10 maja w DK Kosmos odbył się I Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca „Taneczne Oscary”, w którym wzięły udział prezentując układy taneczne dzieci z pięciu dębickich przedszkoli. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych jury zdecydowało o przyznaniu wszystkim występującym w przeglądzie dzieciom ex equo I miejsca i pogratulowało pięknych występów.

Międzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaDsc07911Międzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiedzyprzedszkolny Przegląd Tańca 2017Międzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd TańcaMiędzyprzedszkolny Przegląd Tańca

Na scenie DK Kosmos jako pierwsze prezentując układ taneczny do klasycznego utworu Franka Sinatry „Deszczowa piosenka” wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Ukryty Dar” przygotowane przez Żanetę Wodzisz i Martę Świętoń.  Taniec do piosenki „Halleluja” Leonarda Cohena zgromadzonej publiczności zaprezentowały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dębicy pod kierunkiem Pauliny Korgi. Jako trzecia grupa swój występ przedstawiły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2. Dzieci przygotowane przez Anitę Zimę i Renatę Mądro przedstawiły taniec chilliderek. Opowieść muzyczną pod tytułem „Piraci” zaprezentowały natomiast dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 pod kierunkiem Anity Zimy. Ostatnim uczestnikiem przeglądu była grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego Happy Kids w Dębicy, która zaprezentowała program pt. „Myszki harcują”.

Na zakończenie występów w programie artystycznym zaprezentował się duet:  Wiktoria Niedbalec i Kaja Borowiec ze Szkoły Tańca i Ruchu  Soul Dance przedstawiając program pt. „Walka o dominację”. Dziewczynki na co dzień trenują pod okiem Izabeli  Wójcik, Pauliny Bester i Edyty Mędrek – Śliwy i osiągają znaczące sukcesy taneczne. Kaja Borowiec jest ubiegłoroczną mistrzynią Polski duetów do lat  11 i finalistką Mistrzostw Świata.
Decyzją jury wszyscy uczestnicy przeglądu zajęli I miejsce, a nagrody i dyplomy wręczył małym artystom burmistrz Mariusz Szewczyk, który objął patronat honorowy nad  I Międzyprzedszkolnym  Przeglądem Tańca „Taneczne Oscary”, którego organizatorem było przedszkole Happy Kids.

 

źródło: UM Dębica