Będzie nowoczesny blok operacyjny w dębickim szpitalu

Blok operacyjny, centralna sterylizacja, winda, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów – o te obiekty wzbogaci się dębicki szpital. Właśnie została podpisana umowa z wyłonioną w przetargu warszawską firmą ERBUD SA. Prace mają się rozpocząć lada dzień i potrwać maksymalnie przez dwa lata. Dyrektor Przemysław Wojtys szczegółowo opisuje jak będzie przebiegać budowa.

Koszt inwestycji wynosi ponad 18,5 mln zł. Powiat dębicki stara się o pozyskanie na ten cel dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

ERBUD działa na rynku od ponad 25 lat. Firma odpowiedzialna była za budowę i rozbudowę m.in. Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku, Centrum Klinicznego we Wrocławiu i bloku operacyjnego w szpitalu w Katowicach. Przedstawiciele wykonawcy zapowiadają, że czas dwóch lat na budowę jest wystarczający, a nawet będą optować za jego skróceniem.

Według zapewnień prace budowlane nie powinny zbytnio przeszkadzać pacjentom. Jak zapowiada dyrektor Wojtys szpital będzie funkcjonował według normalnego trybu. Dębicki ZOZ w ciągu roku prowadzi hospitalizację ponad 18 tys. osób. Planowana budowa to zdecydowanie największa inwestycja od kilkunastu lat.