Miasto Dębica dla chorego Igorka

reklama

Wtorek, 26 Maj 2020

W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk rozmawiał z Pauliną Pietruchą – mamą chorego Igorka, który walczy o życie. Chłopiec cierpi na jeden z najgroźniejszych guzów mózgu – AT/RT. Dla rodziców Igora rozpoczął się wyścig z czasem. Pozostało niewiele dni, aby zebrać fundusze na jego leczenie chłopca w jednej z najlepszych klinik na świecie, która ma doświadczenie w  walce z guzami typu AT/RT. Szacowany koszt to 150 000 euro z zastrzeżeniem, że w trakcie leczenia koszty mogą wzrosnąć. 

Igor urodził się w sierpniu 2019 roku. Rozwijał się prawidłowo. W marcu pojawiły się pierwsze symptomy, że coś mu dolega. Po badaniach okazało się, że życiu poważnie zagraża guz mózgu. Mieszkaniec poddębickiej Brzeźnicy w kwietniu przeszedł operację na neurochirurgii w warszawskim szpitalu. Sytuację pogorszyła wkrótce kolejna zła wiadomość – wodogłowie. Igor poddany został kolejnej operacji i wydawało się, że jest już lepiej. Niestety, wyniki badań przyniosły kolejną niepokojącą wiadomość – złośliwy rak splotu naczyniowego. Podczas pobytu na onkologii stwierdzono jeden z najzłośliwszych guzów – AT/RT.

Miasto Dębica włączyło się w zbiórkę środków na operację Igorka. Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk przekazał do wylicytowania na aukcji internetowej koszulkę Wisły Kraków z autografem Arkadiusza Głowackiego – wieloletniego zawodnika i kapitana drużyny.

Aby wylicytować koszulkę  należy wejść na: Licytacje dla IGORKA

Licytacja będzie trwała do dnia 30 maja br.  Cena wywoławcza 150 zł.

Pomóc można również wpłacając dowolną kwotę poprzez stronę internetową Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/igorek-wojownik lub Fundacji Zobacz mnie: https://zobaczmnie.org/igorek-pietrucha/

Zachęcamy do wsparcia akcji i pomocy choremu Igorkowi!

 

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/05/miasto-debica-dla-chorego-igorka