Majówka Strażacka z niespodziankami w Nagawczynie

Udanym lądowaniem spadochroniarzy z rzeszowskiego Aeroklubu rozpoczęła się „Majówka strażacka” w Nagawczynie. Była to już druga edycja tej ciekawej imprezy w formie pikniku. Na przybyłych czekał grill z pachnącymi kiełbaskami oraz konkurencje sportowe dla małych i dużych. Druhny z OSP Nagawczyna przygotowały m.in. rzut piłką do celu, strzelanie z sikawki do balonów oraz malowanie twarzy.

W ramach pikniku odbył się również turniej piłkarski w którym wzięły udział drużyny złożone z członków Ochotniczych Straży Pożarnej. Zanim jednak przystąpiono do rywalizacji o punkty rozegrano mecz pomiędzy reprezentacją firmy Olimp Labs, a drużyną złożoną z wszystkich jednostek OSP z gminy Dębica.

Po wygranym przez Olimp Labs meczu pokazowym zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywane były mecze w systemie każdy z każdym. W grze wzięło udział 11 drużyn.

Na boisku najlepsi okazali się druhowie z jednostki OSP Pustków-Strachów, którzy w finale pokonali drużynę z Braciejowej. Trzecie miejsce zajęła Stasiówka. Organizatorami „majówki” byli – Ochotnicza Straż Pożarna w Nagawczynie, Stowarzyszenie „Razem dla Nagawczyny”, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.