Łyżwiarze z Dębicy zdobyli już ponad 200 medali

Łyżwiarski sezon powoli dobiega końca. W ostatnich miesiącach dębiccy zawodnicy z sukcesami reprezentowali miasto m.in. na zawodach w Łodzi, Warszawie i Krynicy. Jak jednak przyznał trener Łukasz Daros, apogeum formy przygotowane zostało na „Puchar Polski’, który odbył się na lodowisku w Dębicy. W rywalizacji wzięło udział ponad 180 uczestników z całego kraju, w tym dość liczna grupa wystawiona przez gospodarzy.

Na rodzimym obiekcie świetnie zaprezentowali się m.in. soliści. Wiktoria Żurek i Stefan Świstak zdobyli złote medale w swoich kategoriach. Sukces Stefana, jest tym bardziej godny podkreślenia, ponieważ był to dla niego dopiero pierwszy start w sezonie. Mimo rosnących obowiązków zawodnik „Morsów” nie zamierza rozstawać się z łyżwiarstwem.

W rozgrywanym już po raz siódmy „Pucharze Polski” „Morsy” zdobyły 10 medali. Natomiast w łącznej klasyfikacji tego typu imprez mają już w swoim dorobku ponad 200 krążków. Dla wszystkich zawodników trenowanie to przed wszystkim zabawa i możliwość odwiedzania nowych miejsc na łyżwiarskiej mapie Polski. Dla przykładu w tym sezonie dębiccy zawodnicy mieli okazje wziąć czyny udział w ceremonii otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych, która odbyła się w Arenie Sanok.