Ludowy Piknik Pokoleń 2023 – Serwis informacyjny Miasta Dębica

11 sierpnia 2023

Ikonka głośnika

Loading…

W niedzielę 20 sierpnia zapraszamy wszystkich dębiczan do Parku Sokoła przy DK Śnieżka, aby razem cieszyć się atmosferą, muzyką, smakołykami oraz kulturą regionalną podczas II Ludowego Pikniku Pokoleń. Start godz. 16:00.

Ludowy Piknik Pokoleń to okazja do wspólnego świętowania i spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół, oddając hołd kulturze ludowej i integrując różne pokolenia.

W ramach pikniku, na scenie pojawią się zespoły ludowe oraz utalentowani seniorzy, którzy wzbogacą atmosferę wydarzenia swoją pasją i umiejętnościami. Grupa Folklorystyczna „Stryki i Stryjenki” ze Strzyżowa zaprezentuje unikalne oblicze folkloru, niosąc ze sobą tradycje regionu. Niezapomniane chwile zapewni również kapela „Iskierczanie” z Dębicy, której muzyka z pewnością skłoni do tańca i radosnego świętowania. Na scenie pojawi się także Zespół Ludowy „Morsy” z repertuarem ukazującym piękno kultury lokalnej.

Smakoszy ucieszy oferta gastronomiczna. Grillowe smaki, słodkie waty cukrowe i inne smakołyki umilą to wyjątkowe spotkanie, a obecność Koła Gospodyń Wiejskich ze Stasiówki pozwoli na degustację autentycznych produktów kuchni regionalnej.

Na najmłodszych czekać będą dmuchańce i liczne rozrywki, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach i sprawią, że dzieciaki również odnajdą coś dla siebie.

Entuzjastów aktywności fizycznej zapraszamy na Akademię Sportu, gdzie będzie można wziąć udział w różnorodnych zajęciach ruchowych. Nie zabraknie również wspólnego wysiłku podczas międzypokoleniowego marszobiegu, który pozwoli na aktywną zabawę i wzmacnianie relacji rodzinnych.

Druga edycja Ludowego Pikniku Pokoleń to wydarzenie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miasto Dębica. Partnerem imprezy jest Stowarzyszenie MANKO.

Źródło: https://debica.pl/ludowy-piknik-pokolen-2023/