Lucyna Sikora nowym skarbnikiem Dębicy – Serwis informacyjny Miasta Dębica

27 lutego 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Rada Miejska zdecydowała, że nowym skarbnikiem miasta została Lucyna Sikora finansistka z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Zastąpi na tym stanowisku Anne Puzio, którą skarbnikiem miasta Dębicy była przez trzydzieści lat.

Radni zdecydowali, że od dzisiaj miejskimi finansami zarządzać będzie Lucyna Sikora, która przez wiele lat była dyrektorem finansowym jednej z wiodących firm na rynku logistyki przemysłowej. Posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży finansowej z umiejętnościami zarządzania zespołem. Dysponuje szeroką wiedzą z rachunkowości podatkowej

Ukończyła studia z zakresu Zarządzania i Marketingu – specjalność Rachunkowość i Finanse na Wyższej Szkole Ekonomicznej oraz studia podyplomowe Rachunkowość i Finanse na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończyła też kilkanaście kursów m.in. certyfikacja głównego księgowego, kursy z zakresu podatków, skutecznego lidera, zarządzania zespołem, kobiety w zarządach, analiza finansowa, rachunek kosztów dla kontrolerów. Posiada Certyfikat Księgowy wydany przez Ministra Finansów oraz Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Drogowym Transporcie.

Źródło: https://debica.pl/lucyna-sikora-nowym-skarbnikiem-debicy/