Lokalne produkty na rynku

reklama

Od soboty, 4 marca pilźnieński rynek będzie miejscem miejscem handlu rolników czy producentów kwiatów i roślin z terenu miasta i gminy Pilzno. Rozwiązanie jest formą wsparcia dla lokalnych sprzedawców, jak i częściowym odciążeniem sklepów, do których – w związku z nowymi obostrzeniami – nierzadko występują spore kolejki, a co za tym idzie problemy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu międzyludzkiego. Sprzedaż na rynku i zachowania kupujących będą także monitorowane.

Ważne: sprzedaż na rynku będzie odbywać się zgodnie z rygorystycznymi przepisami i ograniczenia dla targowisk, jakie wprowadzono w walce z koronawirusem, czyli:

liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych.

Jednocześnie zachęcamy do dokonywania zakupów przy użyciu rękawiczek i maseczek, jeżeli jest taka możliwość. Pamiętajmy o unikaniu podawania rąk na powitanie, nie prowadźmy rozmów towarzyskich, zachowajmy dystans społeczny.

Handel będzie monitorowany. W przypadku nieprawidłowości czy zachowań, które mogą się przyczynić do rozwoju epidemii – sprzedaż zostanie zawieszona.

 

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/lokalne-produkty-na-rynku