II LO w Dębicy z 2. miejscem w krajowym Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii

reklama

II LO w Dębicy z 2. miejscem w krajowym Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii! Sukces dębickiego liceum został ogłoszony podczas uroczystej gali, która w związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną tym razem odbyła się on-line. Podczas wydarzenia, na którym wyróżniono najlepsze szkoły, Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz opisała II naszą placówkę słowami: Szkoła, która mimo że odległa od wielkich metropolii, z powodzeniem przybliża świat swoim uczniom stawiając na kompetencje przyszłości. Podróże do polskich i europejskich ośrodków akademickich oraz nowoczesne formy edukacji, w tym realizacja projektów społecznych”. Szefowa resortu pogratulowała dyrekcji, nauczycielom i uczniom II LO. W konferencji w sieci w imieniu całej społeczności szkolnej głos zabrała dyrektor placówki Marta Czekaj. To nie jedyny dębicki akcent w tegorocznym rankingu. W pierwszej dwudziestce znalazły się jeszcze dwie szkoły z terenu miasta: na 10. pozycji „Kwiatek”  i I LO im. Władysława Jagiełły, które uplasowało się na 18. Miejscu.

Całość gali można obejrzeć tutaj.

Gala Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2020

Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Gali Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. To wydarzenie, na którym wyróżnimy najlepsze szkoły za wspieranie rozwoju proinnowacyjnych kompetencji uczniów.

Posted by Zwolnieni z Teorii on Tuesday, June 2, 2020

Ranking Szkół Zwolnionych z Teorii to nowa forma wyróżniania szkół, w którym oceniane są kompetencje miękkie np. kreatywność, autoprezentacja czy umiejętność pracy w zespole. Tworzony jest na podstawie wyników uczniów w praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. ZT to ogólnopolska akcja wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczestniczący w niej uczniowie działają w zespołach i realizują własne projekty społeczne. Po ich zakończeniu, działania młodzieży są oceniane w rozmaitych kategoriach, a sami stają się finalistami olimpiady. Wyniki finalistów z kolei wpływają na miejsce szkoły w krajowym rankingu. W obecnym znajduje się 289 szkół z całej Polski.