Leszek Klabacha odwołany. „Jagiełło” szuka nowego dyrektora

Dębickie I LO bez dyrektora. Leszek Klabacha otrzymał wypowiedzenie. Szefował placówce od sierpnia 2016 roku.

Tuż przed końcem roku szkolnego zarząd powiatu dębickiego jednogłośnie zdecydował się odwołać dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Podjęcie tej decyzji zostało podyktowane wieloma czynnikami. W marcu grono pedagogiczne wydało negatywną opinię na temat współpracy z dyrektorem. Również Kuratorium Oświaty w Rzeszowie opowiedziało się pozytywnie w sprawie odwołania szefa szkoły.

Zła passa dyrektora dębickiego ogólniaka trwała od dłuższego czasu. Szkoła ciesząca się niegdyś bardzo dobrą opinią traciła dobre imię. Informowaliśmy również o pogarszającej się współpracy szefa z pracownikami. Konflikt z pedagogami i rodzicami narastał. Część kadry narzekała na stres i niechęć ze strony przełożonego.

https://debica.tv/rodzice-nauczyciele-kontra-dyrektor-i-lo-w-debicy/

Na początku roku część nauczycieli dała wyraz swojego niezadowolenia organizując protest przed budynkiem szkoły. W trakcie spotkania wydali oświadczenie krytykujące postawę dyrektora.

https://debica.tv/konflikt-w-debickim-i-liceum-grupa-nauczycieli-przedstawila-oswiadczenie/

W lutym jedna z nauczycielek po rozmowie z Leszkiem Klabachą zemdlała. Jak tłumaczyła, był to wynik bezpodstawnego zwolnienia dyscyplinarnego oraz napięcia, jaki powoduje u niej atmosfera w szkole.

https://debica.tv/nauczycielka-zemdlala-dyrektor-sobie-poszedl-co-sie-dzieje-w-debickim-i-lo/

Leszek Klabcaha nie pełni już funkcji dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.Najprawdopodobniej, jego obowiązki doraźnie przejmie wicedyrektor Ludmiła Stelmach-Kołodziej. Pewnie jest, że konkurs na nowego szefa „ogólniaka” zostanie ogłoszony. Kiedy, i jaki będzie jego finał? Będziemy informować na portalu Debica.TV.