Leśne kąpiele na wyciagnięcie ręki

Aromaterapia, Techniki oddechowe i wyobrażeniowe, silvoterapia, spacery po lesie…to metody, sukcesywnie testowane w Latoszynie Zdroju na potrzeby Innowacji Społecznej pn. „Shinrin-yoku- napełnieni mocą lasu” w ramach Projektu: ”INNOES – program grantowy na rzecz innowacji społecznych w obszarze dostępności”.

To już kolejne z serii spotkanie, gdzie seniorzy i osoby niepełnosprawne mogą choć na chwilę odłączyć się od codziennych spraw, „podłączyć” pod naturę i swoimi zmysłami odkryć ją na nowo. Z informacji zwrotnych uzyskanych od uczestników okazuje się, że warsztaty prowadzone przez Kamila Polniaszka – Flow Yoga Studio w Dębicy przynoszą wymierne efekty i korzystnie wypływają na ich samopoczucie i zdrowie. Każde spotkanie wzbogaca o nową, pożyteczną wiedzę, poprawia nastrój, pomaga zrelaksować się i oczyścić głowę, a regularny spacer po lesie nie tylko dotlenia, ale poprawia witalność całego organizmu. To niezwykły zastrzyk energii oraz sposób na lepszy nastrój.

Wszystkie nasze spotkania są ucztą dla zmysłów.  Stajemy się ponownie ważną częścią natury. Pozwalamy sobie na powrót do zdrowia, kreatywności i edukację. Kontakt z przyrodą ma
w sobie coś z kuracji odmładzającej. Niesie radość co w ostatnim czasie dało się zaobserwować wśród uczestników, więc idziemy w dobrym kierunku.  

„Shinrin-yoku- Napełnieni mocą lasu” Czy to naprawdę działa?….niebawem się o tym przekonamy.

Terapia lasem w Latoszynie-Zdroju TRWA.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/lesne-kapiele-na-wyciagniecie-reki-2807.html