Latoszyn Zdrój z wystawą Leszka Kuchniaka

Wczoraj w Pijalni Zdrojowej otwarto wystawę prezentującą twórczość artysty Leszka Kuchiaka.
Latoszyn Zdrój wraz z organizatorami: Galerią Sztuki MOK Dębica oraz CKiB Gminy Dębica zapraszają na otwarcie wystawy prezentującej twórczość artysty Leszka Kuchniaka. Wernisaż wystawy odbędzie się 27 października o godz. 18.00 w Pijalni Wód w Latoszynie Zdroju.
 
Leszek Kuchniak to Rzeszowianin urodzony w Żarach k. Żagania, absolwent PLSP w Jarosławiu. Edukację artystyczną kontynuował na ASP w Krakowie na wydziale rzeźby w pracowni prof. Bandury (dyplom w 1976r.). Słuchacz podyplomowego studium scenografii na tej samej uczelni u prof. Majewskiego.
Uprawia rzeźbę głównie w drewnie (plenerową, kameralną), malarstwo oraz rysunek (również satyryczny). Jest autorem kilku realizacji teatralnych w Rzeszowie oraz w Tarnowie. Artysta dotychczas wziął udział w ponad 120 wystawach zbiorowych oraz około 100 indywidualnych w kraju oraz za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Czynny uczestnik krajowych i międzynarodowych plenerów artystycznych.
Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych w kraju i za granicą oraz w galeriach i centrach sztuki.
Organizatorzy wydarzenia, tj. Galeria Sztuki MOK Dębica oraz CKiB Gminy Dębica zapraszają do obejrzenia wystawy, co będzie możliwe do 27 listopada br.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/latoszyn-zdroj-z-wystawa-leszka-kuchniaka-2933.html