Latoszyn Zdrój „To miejsce, w którym dłoń widzi, oko maluje, a umysł dotyka”

Usiądź. Posłuchaj. Weź oddech. Popatrz. Usłysz śpiew ptaków i szum liści. Poczuj zapach przyrody i świeżego powietrza. Naciesz oczy zielenią drzew i promieniami słońca. Odpocznij. Doceń właściwości lecznicze tutejszego klimatu. Latoszyn – Zdrój – nowe miejsce na Uzdrowiskowej mapie Polski. Odwiedź, skorzystaj i ciesz się tym, co daje natura.

Latoszyn – Zdrój to nowoczesny ośrodek w tradycyjnym wydaniu. Powstały w 1850 roku u podnóża Palanej Gery niewielki zakład zdrojowo-kapielowy ze źródłami siarczanowymi gościł kuracjuszy z całego kraju. Nie przetrwał jednak huraganu, pożaru, oraz wojny. To wyjątkowe miejsce jednak wciąż przyciągało – „Latoszyńskie Łazienki” stały się kultowym miejscem spotkań. Dziś ośrodek powraca, i to w wielkim stylu!

Zakład rehabilitacji oferuje szeroką gamę zabiegów. W basenie zażyjemy Balneoterapii, czyli kąpieli z zastosowaniem naturalnej wody siarczanowo-wapniowej. Jest tu również jacuzzi, sauna sucha oraz Kabina InfraRed. Po wyjściu z Zakładu Przyrodoleczniczego zaprasza Park Zdrojowy. Czekają na nas tam ogrody sensoryczne, amfiteatr, Pijalnia Wód, Tężnia Solankowa, Ścieżki Zdrojowe, oraz Wąwóz Zdrojowy JAR. Ale to nie wszystko. Każdy może skorzystać z dodatkowych terapii – np. aerozoloterapii lub odwiedzić Ulodomek i Komorę Normobaryczną. Nie brakuje tu również ciekawych wydarzeń rozrywkowych, kulturalnych i sportowych. Latoszyn Zdrój „To miejsce, w którym dłoń widzi, oko maluje, a umysł dotyka”.