Latoszyn doceniony przez Elżbietę Penderecką

Delegacja Gminy Dębica we wrześniu br. spotkała się z Elżbietą Penderecką, wdową po kompozytorze prof. Krzysztofie Pendereckim, w celu omówienia kwestii nadania imienia Krzysztofa Pendereckiego amfiteatrowi w Latoszynie Zdroju. W ostatnim czasie Gmina Dębica wystosowała pismo o objęcie patronatem tego światowej sławy dębiczanina całego parku zdrojowego.

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy informację zwrotną, z której wynika, że Pani Elżbieta z aprobatą przyjęła naszą propozycję. Jest nam niezmiernie miło, że wdowa po Krzysztofie Pendereckim odniosła się z szacunkiem do wszelkich kroków podjętych przez Wójta Gminy Dębica w celu reaktywacji uzdrowiska w Latoszynie Zdroju.

Jak mówi Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz: „Liczę na to, że nadanie imienia Krzysztofa Pendereckiego, który jest autorytetem światowego formatu, zapewni parkowi zdrojowemu w Latoszynie jeszcze większy prestiż i będzie inspiracją do bardziej wytężonej pracy na rzecz wspierania młodych talentów, poprzez organizację różnorodnych imprez kulturalnych. Spotkanie, które przebiegło w atmosferze zaufania i wzajemnego szacunku, na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy”.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/latoszyn-doceniony-przez-elzbiete-penderecka-3740.html