„Koszyczek Wielkanocny dla Seniora” – 100 kartek, żywność i środki czystości w prezencie na święta

Wyjątkowy prezent na święta dla najbardziej potrzebujących. W ramach akcji „Koszyczek Wielkanocny dla Seniora” pomoc otrzymało 30 osób objętych wsparciem MOPS w formie usług opiekuńczych oraz uczestnicy zajęć w Domu Seniora. W symbolicznych „koszyczkach” znalazła się żywność, środki czystości i wyjątkowe, ręcznie wykonane kartki. Nie zabrakło również słodyczy. Pakunki sprawiły wiele uśmiechu obdarowanym. Ponad 100 pocztówek świątecznych przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy oraz harcerze z Hufca ZHP Dębica.

„Zbliżające się święta Wielkiej Nocy to szczególny czas dla osób starszych. W tym roku, z uwagi na panującą pandemię jest on niezwykle trudny. Okres świąteczny w życiu samotnych seniorów jest najtrudniejszy. Często wywołuje lęk, powoduje przygnębienie zamiast wywoływać radość. W tym szczególnym okresie seniorom pozostaje wspominać święta z minionych lat oraz krewnych, którzy nie mogą ich odwiedzić lub odeszli na zawsze. Warto się więc zatrzymać na chwilę,  przemyśleć co w życiu jest naprawdę ważne. Zwróćmy więc uwagę czy obok nas nie mieszka osoba, której nikt w tym roku nie odwiedzi. (…) Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątecznych koszyczków. Żywność wraz z życzeniami od darczyńców dostarczono seniorom do mieszkań. Wizyty sprawiły podopiecznym ogrom radości. Nie spodziewali się odwiedzin ani tak cudownych upominków. Bezcenne chwile spotkań z seniorami wywołały radość i ogromne wzruszenie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w świąteczna zbiórkę, życzymy zdrowych i spokojnych świąt oraz liczymy na dalszą współpracę” – mówi Agata Zięba z MOPS Dębica.

Akcja została zorganizowana w ramach projektu socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Zbiórkę potrzebnych produktów przeprowadzili: Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy, II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy oraz Hufiec ZHP Dębica.