Konkurs „Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2022” rozstrzygnięty

Wyjątkowi społecznicy docenieni. 5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza wyróżniono ludzi o wielkich sercach. Rozstrzygnięto konkurs „Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2022” wyłaniający osoby, którym chce się działać na rzecz społeczności lokalnej. Nagrody przyznano w kategoriach: Osoba Dorosła, Uczeń Szkoły Podstawowej oraz Ponadpodstawowej. Wszyscy laureaci już mają głowy pełne pomysłów i planują kolejne wspaniałe akcje.

W tym roku, po raz pierwszy kapituła konkursowa przyznała nagrodę specjalną – „Honorowe Wyróżnienie Wolontariusza Roku 2022”. Nowością była również kategoria grupowa.

Na 7 edycję „Gali wolontariatu” zaprosiło Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego oraz Burmistrz Miasta Dębicy.

Podczas gali w Domu Kultury Śnieżka Gabriela Pyzia opowiedziała o „Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym”. Zorganizowano również panel dyskusyjny. Wszystko po to, aby zachęcić innych do działania.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbała tancerka Maja Cudecka oraz Grupa Artystyczna „Safo”. Celem konkursu „Wolontariusz Ziemi Dębickiej” jest m.in. promocja wolontariatu w mieście i regionie, wskazanie różnych form pracy wolontarystycznej, a także podziękowanie wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz środowiska lokalnego.