Konferencja i warsztaty o nowych mediach

Nowe media_warsztaty

Katolickie Centrum Edukacji KANA zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego na konferencję i warsztaty pod hasłem: Nowe media. Drogi czy bezdroża? Zajęcia poprowadzą wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, m.in.: ks. dr hab. Jarosław Woźniak, o. dr Mirosław Chmielewski oraz dr Dorota Bis. Spotkanie odbędzie się w piątek 8 kwietnia o godz. 10:00 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy.

Nowe media. Drogi czy bezdroża, to konwersatorium nad nowymi środkami komunikacji. Internet, smartfon czy tablet to urządzenia z których większość z nas korzysta na co dzień. Jeszcze pod koniec XX wieku dostęp do internetu miał niewielki procent społeczeństwa.
Dzisiaj ponad 80% Polaków korzysta z podłączonych do sieci urządzeń elektronicznych. Warsztaty mają odpowiedzieć na pytanie czy nowe media są dla nas szansą czy zagrożeniem oraz w jaki sposób można mądrze, roztropnie i z pożytkiem korzystać z wirtualnej sieci.
Zajęcia poprowadzą pracownicy naukowi oraz doktoranci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Po otwarciu konferencji uczestnicy zostaną rozesłani do pracy w grupach. Na zakończenie odbędzie się podsumowanie projektu.

Spotkanie będzie częścią V Dębickiej Debaty o Rodzinie. Jej organizatorami są: Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich, Parafia Matki Bożej Anielskiej, Stowarzyszenie Dobroć, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Powiat Dębicki, Miasto Dębica oraz Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy.

Zajęcia przedpołudniowe będą wstępem do sympozjum popularno-naukowego, które odbędzie się tego samego dnia (w piątek 8 kwietnia) o godz. 16:30 w podziemiach kościoła klasztornego (Dębica, ul. Krakowska 15).

Organizatorem porannej konferencji jest Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy, realizujące projekt: Organizacja zajęć edukacyjnych i wychowawczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego w roku szkolnym 2015/2016.

To już druga tego rodzaju inicjatywa KANY, adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przed rokiem odbyła się konferencja pod hasłem: Czy współczesna młodzież mówi NIE uzależnieniom?, podczas której dyskutowano m.in. nad nowymi formami uzależnień jak napoje energetyczne czy nadmierne opalanie (tanoreksja).

Tegoroczna konferencja odbędzie się w piątek 8 kwietnia w podziemiach kościoła pw. Ducha Świętego w Dębicy. Początek o godzinie 10:00.

źródło: KANA Dębica

 

źródło: UM Dębica