Kondolencje z powodu śmierci księdza dr. Andrzeja Pękali

reklama

Czwartek, 31 Październik 2019

W dniu 31 października br. w wieku 83 lat zmarł ks. dr Andrzej Pękala. Z wielkim smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. ks. Andrzeju Pękali – kapelana Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej w Dębicy.

Ksiądz Prałat był człowiekiem o wielkiej prawości i skromności, pełny ciepła i dobroci, życzliwy ludziom i oddany bez reszty swojej posłudze. Niezwykła determinacja, pracowitość, umiłowanie dla wiary śp. ks. Andrzeja Pękali będą dla mieszkańców Dębicy wzorem, a Jego porywające kazania na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Władze miasta Dębicy składają głębokie wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim.

 

Informujemy, że msza święta pogrzebowa śp. ks. dr. Andrzeja Pękali odbędzie się
w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi w Dębicy w niedzielę, 3 listopada br.
o godz. 15.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na Starym Cmentarzu
w Dębicy.

 

Ks. Andrzej Pękala

Urodzony 11 listopada 1936 r. w Tarnowie-Mościcach, wy­świę­co­ny 26 czerwca 1960 r., dr teologii moralnej. Po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rak biskupa Karola Pękali w 1960 roku, w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach m.in.:  Wojniczu, Dąbrowie Tarnowskiej, Mielcu – św. Mateusza, Bochni -  św. Mikołaja. W latach 1961-1966 i 1973-1975 podejmowała studia specjalistyczne z teologii moralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które zwieńczył doktoratem, w 1977 roku.

W latach 1979-1992 sprawował urząd proboszcza parafii Krościenko nad Dunajcem, a w latach 1992-1993 sprawował urząd proboszcza parafii św. mikołaja w Bochni.

Od  1993 r. był kapelanem Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej w Dębicy. 

Ponadto sprawował urzędy wicedziekana dekanatu Krościenko, dziekana dekanatu Bochnia oraz pełnił obowiązki członka diecezjalnej rady duszpasterstwa rodzin, rejonowego duszpasterstwa akademickiego w Bochni, członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej i Kolegium Konsulatorów, członka rady programowej Radia dobra nowina, adiunkta w Instytucie Teologicznym w Tarnowie, wykładowcy w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, w wykładowcy w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kamienieckiej na Ukrainie, dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Dębica  – Wschód, członka V Synodu Diecezji Tarnowskiej. W 1992 roku został obdarzony godnością Kapelana Jego Świętobliwości.

 

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/10/kondolencje-z-powodu-smierci-ksiedza-dr-andrzeja-pekali