Kolorowe laboratorium ufundowane przez FFiL Śnieżka otwarte

Dzięki programowi społecznemu „Koloratorium”,trzy pracownie biologiczno-chemicznena Podkarpaciu zamieniły się w profesjonalne mini laboratoria. Pierwsza edycja projektu dobiegła końca –wygrała ją szkoła w Kosienicach, a 18 września 2018 roku uroczyście otwarte zostało szkolne laboratorium marzeń ufundowane przez FFiL Śnieżka SA!

„Koloratorium” to projekt, którego głównym celem jest zaszczepienie wśród najmłodszych chęci do rozwijania się oraz odkrywania piękna, jakie może dostarczyć nauka. Pilotażowa edycja programu adresowana była do placówek z miejscowości w woj. podkarpackim, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. mieszkańców. Formuła konkursu polegała na wykonywaniu przez uczniów oraz szkoły różnorodnych zadań, za które przyznawane były punkty, liczące się do ogólnej puli.W głównej konkurencji nauczyciele wraz z uczniami przedstawili w formie krótkiego filmu pracownię chemiczną, która inspiruje i motywuje do działania. Do ścisłego finału akcji zakwalifikowało się aż 13 szkół, z których komisja konkursowa wybrała 3 placówki. Najlepsza z nich okazała się Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach, która wygrała pełną renowację pracowni biologiczno-chemicznej wraz z wyposażeniem o wartości 30 000 zł.

Uroczyste otwarcie nowej pracowni w Kosienicach było świętem dla całej lokalnej społeczności – uczestniczyły w nim dzieci, ich rodzice, przedstawiciele szkoły oraz samorządu lokalnego. Obecni byli również reprezentanci mediów i przedstawicieleFFiL Śnieżka SA.

W pilotażowej odsłonie akcji, oprócz szkoły z Kosienic, nagrodzeni zostali również pozostali laureaci.Mini laboratorium z wyposażeniem o wartości 15 000 zł otrzymała Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu, zaś pracownię o wartości 10 000 zł Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem. Wszystkie placówki otrzymały również produkty Śnieżki niezbędne do renowacji sal. Nagrody przyznano także w konkursie indywidualnym dla uczniów.