Kolejne zakażenie COVID-19 wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Dębicy

Kolejne zakażenie wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Dębicy. Pozytywny wynik testu na COVID-19 u jednego z zatrudnionych mężczyzn. Cały wydział jest na pracy zdalnej. To już 5 przypadek koronawirusa w urzędzie na Parkowej.

Pozostałe 4 osoby zaraziły się wcześniej.

  • Jedna kobieta z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, która już wyzdrowiała i wróciła do pracy.
  • 2 osoby z Wydziału Architektury i Budownictwa, które również wyzdrowiały i obecnie pracują zdalnie.
  • 1 mężczyzna z innego wydziału, który nadal zmaga się z COVID-19.

O komentarz poprosiliśmy Adama Pieniążka, wicestarostę Powiatu Dębickiego:

„Aktualnie mamy dwóch chorych pracowników. Pozostali już wyzdrowieli. Nie ma żadnych planów zamykania starostwa. W marcu wprowadziliśmy procedury bezpieczeństwa. Teraz zostały one dodatkowo zaostrzone. Pracownicy przestrzegają wszystkich zasad sanitarnych, petenci nie są wpuszczani na poszczególne wydziały. Na każdym piętrze mamy stanowiska do obsługi. Funkcjonujemy normalnie, przyjmujemy mieszkańców, stosujemy maseczki i dezynfekcję. Chciałbym z tego miejsca również podziękować mieszkańcom za stosowanie się i przestrzeganie wszystkich wytycznych”.

Starosta Piotr Chęciek na swoim profilu FB zaapelował do mieszkańców o poważne podejście do obecnej sytuacji i przestrzeganie zasad sanitarnych w związku z rosnącą ilością zakażeń w powiecie dębickim:

„Szanowni Państwo, niestety wzrost zakażeń COVID-19 jest tak dynamiczny, że wprowadzone zostają dodatkowe, radykalne obostrzenia. Wirus to naprawdę nie FEJK !!!

Ludzie chorują i umierają. Nie „jacyś ludzie”, ale mieszkańcy naszego powiatu, nasi sąsiedzi, koledzy, współpracownicy. Wiem, bo codziennie docierają do mnie informacje z Sanepidu, szpitala, szkół, zakładów pracy i od mieszkańców naszych miast i gmin.

Raz jeszcze proszę Wszystkich Państwa o rozsądek, stosowanie się do zaleceń i wytycznych Sanepidu, oraz Ministerstwa Zdrowia. Pilnujcie swoich rodziców, dziadków, dzieci, siebie, sąsiadów i wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy.”