Klub Seniora z Paszczyny w Tyliczu, Muszynie i Krynicy

W dniu 16 lipca 2019r.  Seniorzy z Paszczyny,  wczesnym rankiem wybrali się na wycieczkę do Tylicza, Muszyny i Krynicy.

Pierwszym punktem jaki zwiedziliśmy był Tylicz. Spacerowaliśmy tutaj ścieżkami Maryjnymi aż do Tylickiej Golgoty.

Położona jest ona na wzniesieniu za nowym kościołem parafialnym. Znajdują się tu dróżki różańcowe – kapliczki połączone „dziesiątkami” różańcowymi. Nad dróżkami króluje budowla Golgoty przypominająca swym kształtem obraz wieży Babel. Wzdłuż ścieżek umieszczone są tablice z cytatami oraz mądrościami ludowymi.

Następnym punktem wycieczki były Ogrody Sensoryczne i Ogrody Biblijne w Muszynie. Ogrody Sensoryczne (oddziałujące na zmysły zwiedzających) podzielone są na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową. Są one parkiem przystosowanym nie tylko do odpoczynku, ale przede wszystkim do celów terapeutycznych i edukacyjnych. Ogrody Biblijne natomiast są zagospodarowane wokół kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. Miejsce to skłania do medytacji i modlitwy poprzez znajdujące się tam liczne treści biblijne w plenerze w różnych kształtach architektoniczno-artystycznych -  kapliczki, rzeźby itp.

Seniorzy delektowali się wodą ze źródełka “Maryja”, które znajduje się w Ogrodach Biblijnych. Źródełko to zostało odkryte w 2016 r. w odwiercie na głębokości 70 metrów.

Kolejnym punktem wycieczki była Krynica, gdzie udaliśmy się po krótkiej przerwie na pyszny obiad i krótki odpoczynek po dość intensywnym, jak dotąd, tempie zwiedzania tych jakże urokliwych miejsc. Krynica słynie z leczniczych wód mineralnych o różnych właściwościach. Najstarsza jest Pijalnia Słotwinka, a najmłodszą- nowoczesna Pijalnia Główna.

Przy pięknej pogodzie wreszcie znaleźliśmy czas na spokojny spacer po krynickim deptaku i mogliśmy napić się zdrojowej wody mineralnej. Zadowoleni i pełni wrażeń powróciliśmy do domów w późnych godzinach popołudniowych. Była to kolejna już pełna atrakcji i bardzo udana wycieczka naszego Klubu Seniora.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/klub-seniora-z-paszczyny-w-tyliczu–muszynie-i-krynicy-986.html