Kazimierz Górski na fotografii – Serwis informacyjny Miasta Dębica

06 września 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Wernisaż wystawy powstałej z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego odbędzie się w najbliższy piątek w Domu Kultury Mors. W wydarzeniu weźmie udział m.in. syn legendarnego trenera oraz „Orły Górskiego”.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć fotografie m.in. z okresu prowadzenia reprezentacji Polski, pracy w Legii Warszawa czy Grecji. Nie zabraknie również zdjęć rodzinnych i sceny z filmu „Piłkarski poker”.

Jedna z tablic wystawy poświęcona będzie cytatom legendarnego szkoleniowca. W tym: „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”, „Tak się gra, jak przeciwnik pozwala” czy „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”.

Ekspozycja ta miała premierę w październiku 2022 roku w Nowym Jorku, w setną rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego. Była wystawiana także w Brukseli czy na Wembley w Londynie. Teraz przyszła pora na Dębicę.

Wernisaż odbędzie się 8 września o godz. 15:00 w holu Domu Kultury Mors. Będzie można ją oglądać przez dwa tygodnie. Obecność w wydarzeniu zapowiedzieli m.in.: Janusz Jesionka – Prezesa Fundacji Kazimierza Górskiego, Dariusz Górski – syn legendarnego trenera oraz piłkarze grający pod okiem Kazimierza Górskiego. Będzie można z nimi porozmawiać podczas spotkania po otwarciu wystawy.

Źródło: https://debica.pl/kazimierz-gorski-na-fotografii/