Już za niedługo ruszy modernizacja stadionu! Podpisano wstępne warunki umowy

Podpisano wstępne warunki umowy! Już niebawem ruszy długo wyczekiwany remont stadionu miejskiego przy ul. Parkowej w Dębicy. Na obiekcie przeznaczonym do modernizacji przedstawiciele Miasta Dębica spotkali się z wykonawcą – firmą Hand-Bud. To nie pierwszy raz, kiedy dębickie przedsiębiorstwo współpracuje z miastem. Spółka jest odpowiedzialna między innymi za odnowę Domu Kultury „Mors” w Dębicy.

Prace związane z rewitalizacją stadionu zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy ruszy prawdopodobnie w listopadzie po zakończeniu rozgrywek ligowych. Dzięki temu remont nie utrudni przebiegu rundy jesiennej III ligi.

Na remont stadionu czekali wszyscy mieszkańcy Dębicy, a w szczególności kibice oraz zawodnicy Wisłoki. Podczas spotkania reprezentował ich Janusz Turek z Klubu Wisłoka. Na obiekcie obecny był również przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy, Robert Mazur.

W remont stadionu angażuje się także były prezes Klubu Sportowego Wisłoka i radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stefan Bieszczad.

Na remont stadionu Miasto Dębica uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – 4,5 mln zł. Wartość całego zadania oszacowana na około 6 milionów złotych. Wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców to najważniejsza przyczyna remontu, ale nie jedyna. Przedstawiciele miasta nie ukrywają, że jest to część polityki mającej na celu odnowę dębickiego sportu.

Pierwszy etap to przede wszystkim opracowanie dokumentacji projektowej oraz pozyskanie wszystkich decyzji administracyjnych. W drugiej fazie wybudowana zostanie nowa trybuna o pojemności minimum 2000 miejsc, zaplecze szatniowo-sanitarne, wiata rowerowa oraz parking dla 52 samochodów i 5 autobusów. Powstanie również zbiornik retencyjny podpięty do miejskiej kanalizacji deszczowej. Stadion czeka również montaż energooszczędnego oświetlenia oraz paneli fotowoltaicznych, a także podłączenie do sieci ciepłowniczej. Dębiczanie prawdopodobnie będą mogli cieszyć się nowym obiektem pod koniec przyszłego roku.