Już za kilka tygodni uczniowie rozpoczną naukę w nowej szkole specjalnej w Dębicy

Już za kilka tygodni uczniowie rozpoczną naukę w nowej szkole specjalnej w Dębicy

Już za kilka tygodni uczniowie rozpoczną naukę w nowej szkole specjalnej w Dębicy

09 sierpnia 2022

InformacjeOświata

– Myślę, że to inwestycja na pokolenia, prawdziwa perełka. Budową obiektu interesuje się m.in. pan premier, który pomógł w zapewnieniu środków finansowych na realizację tego bardzo ważnego oświatowego zadania – mówi senator Zdzisław Pupa, który wspólnie ze starostą Piotrem Chęćkiem, wicestarostą Adamem Pieniążkiem oraz Prezesem Zarządu TEXOM Sp. z o.o. Krystianem Wosiem zwiedzał dzisiaj nową siedzibę Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.    

Uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach już za kilka tygodni, we wrześniu tego roku. Całkowity koszt budowy ZSS oszacowano na ok. 30 mln zł, z czego aż 20 mln zł to rządowe dofinansowanie.

– Duża zasługa w tym pana senatora Zdzisława Pupy, który bardzo zabiegał o przekazanie nam tych pieniędzy. Podobnie zresztą jak m.in. posłowie Jan Warzecha i Krzysztof Sobolewski oraz europoseł Tomasz Poręba. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję osobiście podziękować wszystkim osobom, które okazały nam wsparcie przy realizacji inwestycji, podczas uroczystego otwarcia szkoły w październiku – mówi Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.

Wykonawca zadania to konsorcjum firm, których liderem jest TEXOM Sp. z o.o. z Krakowa. Podpisana umowa obejmuje budowę ZSS z salą gimnastyczną, a także boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni plenerowej z placem zabaw.

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/juz-za-kilka-tygodni-uczniowie-rozpoczna-nauke-w-nowej-szkole-specjalnej-w-debicy,art-2658