Już jutro największa rowerowa impreza roku – Bicyklomania 2022 – Serwis informacyjny Miasta Dębica

09 września 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Największa impreza rowerowa w regionie ,,Bicyklomania 2022 – Rajd dla zdrowia” odbędzie się w sobotę 10 września. Wciąż trwają zapisy online. Każdy uczestnik, który wyruszy na trasę rajdu otrzyma okolicznościową koszulkę, a na mecie czekać będą liczne atrakcje, m.in.: zabawy dla dzieci, grill, gokart z torem przeszkód, ścianka wspinaczkowa, alkogogle oraz konkursy związane z tematyką uzależnień.

Miasto Debica wspólnie z Gminą Żyraków oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Dębicy zapraszają na rajd rowerowy w nowej odsłonie. W czasie imprezy promowana będzie nie tylko aktywność fizyczna, ale również profilaktyka uzależnień.

Rajd rozpocznie się o godz. 10:00 na Placu Solidarności w Dębicy, skąd uczestnicy wyruszą w kierunku Korzeniowa. Postój będzie miał miejsce na boisku sportowym w Korzeniowie, gdzie każdy rowerzysta otrzyma posiłek regeneracyjny. Z kolei finał, połączony z piknikiem profilaktycznym i integracyjnym, odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej w Dębicy.

Wciąż trwają zapisy na Bicyklomanię poprzez dedykowany formularz online. Zapisać będzie można się również w dniu imprezy od godziny 8:15 na Placu Solidarności. Każdy uczestnik, który wcześniej zarejestruje się do udziału w „Bicyklomanii 2022” otrzyma pamiątkową koszulkę.

Na zakończenie wydarzenia odbędzie się piknik profilaktyczny. Animatorzy przeprowadzą konsultacje i pogawędki związane z tematyką uzależnień oraz konkursy z nagrodami. Na zakończenie rajdu, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, w ramach projektu „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi”, przygotowała szereg innych atrakcji, jak m.in. mega gra planszowa, ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, DJ, piana party, dmuchańce dla dzieci, wata cukrowa, malowanie twarzy, fotobudkę, grill. „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi” jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Dębica, Gmina Żyraków oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Dębicy.

Partnerzy rajdu: Gmina Dębica, Gmina Pilzno, Gmina Czarna, Gmina Jodłowa, Gmina Brzostek, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oraz firma KANDS.

Patronat medialny: Dębica TV, Polska Telewizja Regionalna PTVR, Obserwator Lokalny oraz Radio RDN Małopolska.

Źródło: https://debica.pl/juz-jutro-najwieksza-rowerowa-impreza-roku-bicyklomania-2022/