Zapraszamy na największą rowerową imprezę sezonu – Bicyklomania 2023 – Serwis informacyjny Miasta Dębica

05 czerwca 2023

Ikonka głośnika

Loading…

„Z kondycją po zdrowie i radość” to hasło piętnastej, jubileuszowej edycji Bicyklomanii, która odbędzie się 17 czerwca. Każdy uczestnik, który wyruszy na trasę rajdu, otrzyma okolicznościową koszulkę, a na mecie czekać będą liczne atrakcje, m.in.: zabawy dla dzieci, ścianka wspinaczkowa oraz konkursy związane z tematyką uzależnień. Uczestnicy Bicyklomanii będą mieli także szanse na wygranie akcesoriów rowerowych, voucherów oraz nagrody głównej – roweru elektrycznego MTB e-rambler.

Miasto Dębica wspólnie z firmą Romet oraz Miastem Ropczyce i Gminą Dębica zapraszają na XV jubileuszowy rajd rowerowy. Miłośnicy jednośladów będą mieli do pokonania ok. 50 km.

Rajd rozpocznie się o godz. 9:00 na Placu Solidarności w Dębicy, skąd uczestnicy wyruszą w kierunku Ropczyc. Postój będzie zaplanowano przy stadionie miejskim KS Błękitni Ropczyce, gdzie każdy rowerzysta otrzyma posiłek regeneracyjny. W drodze powrotnej uczestnicy zajadą na obiekty sportowe w Pustkowie Osiedlu. Metę rajdu zaplanowano na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej w Dębicy, gdzie odbędzie się podsumowanie rywalizacji, wręczenie nagród oraz piknik profilaktyczny i integracyjny.

Zapisy, wzorem ubiegłego roku, prowadzone będą online. Każdy uczestnik, który zarejestruje się i weźmie udział w „Bicyklomanii 2023” otrzyma pamiątkową koszulkę.

Na zakończenie wydarzenia odbędzie się piknik integracyjny i profilaktyczny. Animatorzy przeprowadzą konsultacje i pogawędki związane z tematyką uzależnień oraz konkursy z nagrodami. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, w ramach projektu „Dębicka Strefa Kultury z Funduszami Europejskimi”, przygotuje szereg innych atrakcji, jak m.in. ściankę wspinaczkową, fotobudkę, dmuchańce dla dzieci, Kinder SID, „Dębicka Strefa Kultury z Funduszami Europejskimi” jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Dębica, a głównym sponsorem imprezy Firma Romet. Partnerami i współorganizatorami wydarzenia są: Gmina i Miasto Ropczyce, Gmina Dębica, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębica oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Dębicy.

Patronat medialny: Obserwator Lokalny, debica24.eu, Dębica TV, Polska Telewizja Regionalna PTVR oraz TV Ropczyce.eu.

Źródło: https://debica.pl/zapraszamy-na-najwieksza-rowerowa-impreze-sezonu-bicyklomania-2023/