Jubileusz 5-lecia działalności artystycznej Klubu Aktywnych Kobiet

reklama

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Stowarzyszenie Klub Aktywnych Kobiet serdecznie zapraszają w dniu 23 listopada o godz.18.00 do Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu na Jubileusz 5-lecia działalności artystycznej Klubu Aktywnych Kobiet.

Klub Aktywnych Kobiet powstał w październiku 2013 roku jako nieformalna grupa działająca przy Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu.

Początkowo spotkania w klubie upływały na rozmowach i śpiewie, były też zajęcia z rękodzieła oraz gimnastyczne, a także pogadanki z dietetyczką i kosmetyczką. Ostatecznie zwyciężyła pasja do śpiewania. Panie rozwijają swoją pasję pod bacznym okiem choreografa Macieja Sobotowskiego z towarzyszeniem akompaniatora Ryszarda Mirowskiego. Klub Aktywnych Kobiet może pochwalić się licznymi występami na wydarzeniach organizowanych w Gminie Dębica, a także w sąsiednich gminach. Panie występowały również poza granicami naszego kraju m.in. na Festiwalu Folkloru           w Balatonszarszo i XXII Gali Muzyki Ludowej „Złoty Paw” w Egerze na Węgrzech, oraz na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Macedonii.

Podczas Jubileuszu gościnnie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Karpaty”.

Zapraszamy.

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/jubileusz-5-lecia-dzialalnosci-artystycznej-klubu-aktywnych-kobiet-1231.html