Jesienna akcja szczepienia lisów

reklama

Środa, 23 Wrzesień 2020

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w dniach 24 września – 3 października 2020 r. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego.

Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Przynęta, wydająca specyficzny zapach, zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem oraz wstrzymanie się od polowań.

Komunikat

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/09/jesienna-akcja-szczepienia-lisow