Jego talent został doceniony

Wczoraj tj. 9 czerwca 2022 r. Wójt Gminy Dębica wraz ze swoimi zastępcami oraz Sekretarz Gminy mieli okazję pogratulować Sołtysowi Sołectwa Zawada Kazimierzowi Kudła z okazji zdobycia „Grand Prix” w Międzynarodowym Konkursie Kowalskim, który odbył się 28 maja w węgierskim Tiszaeszlar. W spotkaniu uczestniczyli i brali udział w różnego rodzaju konkursach kowalskich kowale z Węgier, Polski, Słowacji, Rumunii oraz Serbii.

Sołtys z Zawady wywalczył nagrodę w konkursie kucia klamki oraz szyldu do drzwi. Wójt gminy Dębica gratulował zwycięzcy talentu i kreatywności, doceniają przy tym indywidualny charakter wytworzonych dzieł w otaczającym nas świecie produkcji masowej

 

Kazimierz Kudła z rolnika stał się kowalem. Ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie. Kuźnię wybudował w 1995 roku, ale już wcześniej startował w konkursach kowalstwa. W 1991 roku brał udział w Turnieju Kowalskim w Legnicy. Podróżował ze swoimi pracami po Węgrzech i Słowacji. Uczestniczył wielokrotnie w Ogólnopolskich Spotkaniach Kowali w Wojciechowie, gdzie był laureatem I i II nagrody w konkursie kowalstwa. W 2003 roku zdobył pierwsze miejsce na Jarmarku Kowalskim w Ropczycach.
Od kilku lat jest mistrzem – instruktorem Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich w Wojciechowie. Pełni również rolę przewodniczącego komisji podczas egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w zawodzie kowala.
W swojej kuźni organizuje pokazy kucia dla wycieczek szkolnych. Wykonuje: kute meble, meble ogrodowe, elementy oświetleniowe, akcesoria kominkowe, wyroby dekoracyjne, okucia oraz ogrodzenia i kraty.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/jego-talent-zostal-doceniony-2725.html