Jedenaste Kolorowe boisko od Śnieżki! Szóstka na szóstkę!

Kolorowe boisko od Śnieżki w Szóstce na Lubelszczyźnie otwarte! W 11. edycji ogólnopolskiego programu „Kolorowe Boiska” zwyciężyła szkoła Podstawowa im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Nagrodą główną w konkursie jest wielofunkcyjny obiekt sportowy z syntetyczną murawą do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę oraz piłkę nożną. Na ten dzień cała społeczność czekała z niecierpliwością od zakończenia minionego roku szkolnego, gdy przedstawiciele Śnieżki przyjechali ogłosić wygraną.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, organizator konkursu i fundator nagród poprzez „Kolorowe Boiska” od 11 lat promuje aktywne spędzanie wolnego czasu i wspiera tworzenie infrastruktury sportowej przy szkołach z małych miejscowości.

Dużych sportowych emocji dostarczył mecz rodzice VS uczniowie, który sędziował Tomasz Rząsa, były reprezentant Polski w piłce nożnej i zdobywca Pucharu UEFA z 2002 roku.

Podczas uroczystości uczniowie z szóstki, przekazali na ręce przedstawicieli Śnieżki niezwykły upominek – były nim dziecięce listy pełne ciepłych słów wdzięczności i wspomnień związanych z konkursem.

Dzień otwarcia boiska wypełniony był nie tylko emocjami, ale również atrakcjami. Przed szkołą pojawił się „kolorowy plac zabaw Śnieżki”, na którym dla najmłodszych były między innymi dmuchane zjeżdżalnie, gigantyczne bańki mydlane, wata cukrowa, malowanie twarzy i magiczne sztuczki w wykonaniu iluzjonisty.