Jasełka 2022

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. 22 grudnia 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Nagawczynie w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas drugich z pomocą swoich wychwawczyń. Inscenizacja nawiązywała do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, Pasterzy, Owiec, Trzech Króli, Aniołów i Gwiazdek przybywające złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały wiersze, kolędy, a także taniec które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Na zakończenie Pani Dyrektor serdecznie wszystkim podziękowała za przygotowanie części artystycznej i życzyła pięknych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2023.
Po zakończeniu części artystycznej zostały rozstrzygnięte konkursy. Gminny konkurs na „Najpiękniejszą Choinkę”, szkolny konkurs na ”Piernik bożonarodzeniowy”, a także zostały podsumowane świąteczne akcje charytatywne. Gratulujemy talentu, pomysłu i kreatywności oraz dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się w pomoc najbardziej potrzebującym.
Film nagrano aparatem pozyskanym z programu "Laboratoria Przyszłości"

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/jaselka-2022-3056.html