„Jan Paweł II oczami Polaków” – weź udział w akcji, podziel się pamiątkami po Papieżu Polaku

reklama

Archiwalne zdjęcia, nagrania i inne pamiątki związane z Janem Pawłem II poszukiwane! Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaprasza do dzielenia się wspomnieniami związanymi z Papieżem Polakiem oraz Jego pontyfikatem. Na portalu Facebook powstało wydarzenie pod nazwą „Jan Paweł II oczami Polaków”. Tam można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji.

„Wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami, posiadanymi fotografiami, nagraniami i innymi pamiątkami dotyczącymi osoby Papieża Polaka zapraszamy do publikowania postów w tym miejscu.

Chcemy w ten sposób upamiętnić i popularyzować św. Jana Pawła II i Jego dziedzictwo. W przyszłości mamy nadzieję stworzyć z udostępnionych materiałów okolicznościowe opracowanie. Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.” – czytamy na wydarzeniu.

Jan Paweł II odwiedził swój kraj 8 razy. Podczas pielgrzymek do Ojczyzny zawitał do Warszawy, Gniezna, Częstochowy, Krakowa, Kalwarii, Wadowic, Oświęcimia i Nowego Targu. Ojciec Święty zasłynął jako miłośnik podróży. Z pewnością z tych wyjątkowych spotkań z wiernymi pozostało wiele pamiątek. Warto się nimi podzielić, by nie tkwiły na domowych półkach. Uczcijmy w ten sposób Naszego Papieża Polaka.

Dziś obchodzimy 100. rocznicę urodzin wielkiego Polaka Jana Pawła II. Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie w wieku 84 lat. Beatyfikacja Jana Pawła II miała miejsce 1 maja 2011 roku, a 27 kwietnia 2014 roku kanonizacja. 2020 został Rokiem Świętego Jana Pawła II.