IV BIEG NA 6 ŁAP – biegniemy dla zwierząt ze schroniska.

reklama

IV BIEG NA 6 ŁAP – biegniemy dla zwierząt ze schroniska.

W sobotę 26 września odbył się już po raz czwarty Bieg na 6 łap. Trasa o długości 3 km biegła w leśnych ringach Pustkowa Osiedla.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Psi Azylek – Zwierząt w Potrzebie oraz Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sporu i Rekreacji oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Patronat medialny objął jak co roku Obserwator Lokalny. Impreza  współfinansowana jest także przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dzięki dofinasowaniu Fundacja Psi Azylek – Zwierzęta w potrzebie realizuje projekt  „Zabierz mnie do domu, czyli zmieńmy psi los przypięty łańcuchem do budy”. Bieg na 6 łap to tylko jeden z modułów tego projektu.

Celem przedsięwzięcia, jak również Biegu na 6 łap,  jest zwrócenie uwagi na los bezdomnych i niechcianych zwierząt, zwiększenie szans na ich świadome i przemyślane adopcje z lokalnych schronisk i przytulisk oraz zainteresowanie adopcją.

W tym roku, po raz pierwszy, można było wziąć udział w Biegu w wersji „wirtualnej”. Wystarczyło przejść razem ze swoim psem co najmniej 2 km, zapisać trasę na aplikacji endomondo i przesłać ją do fundacji, razem ze zdjęciem psa. Udało się. Dotarły aż 3 zgłoszenia: z Dębicy, Nagawczyny i Warszawy. Na każdego uczestnika Biegu czekały ręcznie robione medale, numery startowe, woda oraz liczne niespodzianki ufundowane przez Sympatyków, Darczyńców i Sponsorów z lokalnych firm.

Podczas licytacji udało się zgromadzić do puszki 4500 zł, która decyzją Zarządu Fundacji, w całości zostanie przeznaczona na kastracje, sterylizacje i czipowanie psów i kotów. 

Fotorelację z imprezy Bernarda Barana można obejrzeć na stronie Fundacji pod adresem: @fundacja.psiazylek.

Impreza współfinansowana ze środków @narodowyinstytutwolnosci #FIO

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/iv-bieg-na-6-lap-biegniemy-dla-zwierzat-ze-schroniska-1779.html