Innowacyjne stoły już na dębickim targowisku – Serwis informacyjny Miasta Dębica

15 września 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Na zieleniaku stanęły cztery prototypy stołów targowych przeznaczonych dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Każdy z nich ma inne rozwiązania funkcjonalne np. ułatwiające pakowanie zakupów, zabrania wydanej reszty oraz krzesło wysuwane. Dębicka innowacja została sfinansowana z projektu „Inkubator Włączenia Społecznego”.

Innowacyjne stoły już na dębickim targowisku

Innowacyjne stoły już na dębickim targowisku

Innowacyjne stoły już na dębickim targowisku

Innowacyjne stoły już na dębickim targowisku

Innowacyjne stoły już na dębickim targowisku

Miasto Dębica jako jedyny samorząd w Polsce znalazł się w gronie 10 beneficjentów programu realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

W ramach projektu wykonane zostały prototypy czterech stołów targowych. Każdy z nich ma inne ułatwienia dla osób starszych i z niepełnosprawnościami np. uchwyty na kule lub laski inwalidzkie, haczyki do zawieszenia toreb z zakupami, półka na zakupy,  bilownicę na monety czy wysuwane krzesło.

Teraz rozwiązania innowacyjnych stołów będą konsultowane z dziesięcioma osobami ze specjalnymi potrzebami. Seniorzy testować je będą do końca października.

– Innowacja odpowiada na problem istniejących barier i trudności podczas robienia zakupów przez osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami, przy stołach targowych. Jeśli nasz projekt się sprawdzi, będzie rekomendowany do upowszechnienia w skali całego kraju – zaznacza Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

Projekt wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1:Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: https://debica.pl/innowacyjne-stoly-juz-na-debickim-targowisku/