Harcerskie lato w Zaklikowie

17_oboz7_5

W dniach 14-27 lipca 2017 r. ponad trzydzieści harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich ,,Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego wzięło udział w obozie letnim w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP ,,Na kopcu” w Zaklikowie.

17_oboz7_3 17_oboz7_2 17_oboz7_1 17_oboz7_7

Dzięki słonecznej pogodzie, która sprzyjała niemal przez cały czas trwania obozu, harcerze skorzystali z wielu atrakcji.
Jedną z nich była wycieczka do JuraParku w Bałtowie, gdzie mogli poznać życie prehistorycznych stworzeń, zamieszkująch miliony lat temu naszą planetę, spotkać się z czarownicami na Sabatówce, podziwiać niespotykane zwierzęta w Zwierzyńcu, przejechać się kolejką górską oraz miło spędzić wolny czas w parku rozrywki. Innym punktem programu była wycieczka do Sandomierza, gdzie każdy ciekawie spędził czas, przechadzając się sandomierskimi podziemiami, uczestnicząc w pokazie w zbrojowni, podziwiając piękną panoramę miasta ze szczytu Bramy Opatowskiej oraz biorąc udział w wizycie u ojca Mateusza. Podczas obozu nie mogło zabraknąć również ognisk, wyjść do lasu, kąpieli w zalewie i wielu innych.
Tematyka tegorocznego obozu krążyła wokół podróży, a całość odbywała się pod hasłem ,,Bądź gotów zdobywać świat”. Na każdego podróżnika oprócz wycieczek karajoznawczych czekały również zajęcia w terenie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Przez cały czas trwania obozu patrole harcerzy rywalizowały ze sobą poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach, dbanie o porządek na terenie ośrodka, przykładne zachowanie oraz pełnienie służby wartowniczej i kuchennej.
Pod koniec obozu wyłoniono grupy, które spisały się najlepiej. Pierwsze miejsce w obozowej kategoryzacji zdobył patrol harcerek z 12 Dębickiej Drużyny Starszoharcerskiej ,,Groń” im. Jana Pawła II, wygrywając z patrolem harcerek z 55 Dębickiej Drużyny Starszoharcerskiej ,,Gawra” im. Jasi i Jeremiego Zborowskich zaledwie czterema punktami. Na trzecim miejscu uplasował się patrol harcerek ze 126 Dębickiej Drużyny Wielopoziomowej ,,Włóczykije” im. Danuty Siedzikówny ,,Inki”.
Pomimo zakończenia obozu jesteśmy przekonani, że harcerze zapamiętają ten wyjazd i z uśmiechem na twarzach będą go wspominać jeszcze przez długi czas. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

 

źródło: UM Dębica