Grupa SaarGummi otwiera fabrykę po sąsiedzku i zamierza współpracować z Powiatem Dębickim

Grupa SaarGummi otwiera fabrykę po sąsiedzku i zamierza współpracować z Powiatem Dębickim

Grupa SaarGummi otwiera fabrykę po sąsiedzku i zamierza współpracować z Powiatem Dębickim

23 września 2022

InformacjeInwestycje

Co najmniej kilkaset nowych miejsc pracy dla regionu podkarpackiego oraz współpraca pomiędzy szkołami średnimi m.in. w powiecie dębickim a wiodącym europejskim producentem uszczelek gumowych dla przemysłu motoryzacyjnego. To tylko niektóre ze spodziewanych efektów uruchomienia w Sędziszowie Małopolskim fabryki SaarGummi – pierwszego najemcy, który zawarł umowę z inwestorem DL Invest Group na wynajem kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowych w DL Invest Park Sędziszów Małopolski.

Ten nowoczesny kompleks magazynowo-produkcyjny do użytku zostanie oddany na przełomie trzeciego i czwartego kwartału przyszłego roku. Inwestycję zlokalizowano tuż obok węzła autostrady A4, w odległości 10 minut jazdy samochodem od węzła na trasie DK94. Teren położony jest w pobliżu Dębicy, do której dojazd zajmuje mniej niż 20 min oraz Rzeszowa, od którego Park dzieli około 25-minutowa podróż samochodem. Obiekt dedykowany dla firmy SaarGummi powstaje w ramach pierwszego etapu całego projektu. 

Uroczyste podpisanie i złożenie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę DL Invest Park Sędziszów Małopolski odbyło się 22 września br. Po części oficjalnej był czas na pierwsze rozmowy o wzajemnej współpracy pomiędzy inwestorami a Powiatem Dębickim na rzecz przygotowania przyszłej kadry pracowniczej. 

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/w-sedziszowie-malopolskim-powstaje-fabryka-globalnego-dostawcy-czesci-dla-branzy-automotive-saargummi-zamierza-wspolpracowac-z-powiatem-debickim,art-2724