Gorączka złota w Gminie Dębica! Poszukiwacze po raz 12. zmierzyli się w Gumniskach

Już po raz 12. w Gumniskach zmierzyli się poszukiwacze cennego kruszcu. „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota” rokrocznie przyciągają fanów dobrej zabawy połączonej z rywalizacją. Najmłodsi mogli poszaleć w kulach wodnych, dmuchanych zjeżdżalniach lub odpocząć w kąciku plastycznym. Dla nieco starszych natomiast zorganizowano „Bieg Kuracjusza”. Na Festynie Kulturalno-Rekreacyjnym nie zabrakło atrakcji wpisujących się w temat przewodni imprezy, czyli średniowiecze. Był turniej rycerski, pokazy ognia, przejażdżki konne oraz oczywiście zawody w poszukiwaniu błyszczących drobinek złota.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Złotym Sponsorem jak co roku została Firma Jubilerska Górecki z Dębicy.

Tradycją imprezy w Gumniskach jest również zbiórka na rzecz dzieci niepełnosprawnych prowadzona przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”. W tym roku do potrzebujących powędruje 3,5 tys. zł.

„Złotym Powiatem” Mistrzostw został Powiat Dębicki, który otrzymał również „Złotą Buławę” – nagrodę przechodnią. Wśród Samorządowców Gminnych i Organizacji Pozarządowych zwyciężyło Centrum Wolontariatu Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica. I miejsce w kategorii Szlachetni Panowie kontra Piękne Białogłowy zdobył Bartosz Guziec. W rodzinnych potyczkach natomiast bezkonkurencyjna okazała się rodzina Państwa Guziec. Po zaciętej rywalizacji dla wszystkich zagrał Zespół ROMPEY. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem SEKEND.