Gorączka Złota po raz dziewiąty w Gminie Dębica

reklama

Tylu poszukiwaczy złota nie było nawet na Dzikim Zachodzie. Do Gumnisk zjechały prawdziwe tłumy ogarniętych gorączką zdobycia chociaż odrobiny tego cennego kruszcu. Wszyscy oni mieli okazję spróbować swoich sił w IX Mistrzostwach Podkarpacia w Płukaniu Złota i poczuć się chociaż przez chwilę jak bohaterzy westernów.

Uczestnicy zawodów w których wzięli udział kowboje ze Starostw Powiatowych Województwa Podkarpackiego, Samorządów, Organizacji Pozarządowych oraz rodzin podkreślali, że poszukiwanie złota to wciągająca, lecz bardzo trudna umiejętność.

Tytuł Złotego Powiatu w kategorii Starostwa Województwa Podkarpackiego zdobyła ekipa ze Strzyżowa. Jej lider starosta Robert Godek nie krył zadowolenia z osiągniętego rezultatu oraz z atmosfery panującej podczas mistrzostw.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Podkarpacia w Płukaniu Złota objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Z kolei złotym sponsorem i fundatorem nagród była Firma Jubilerska Górecki.

Podczas trwania zabawy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie ze Stowarzyszeniem Milenium – Brzeźnica 2007 przeprowadził zbiórkę na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę.