Festiwal szarlotki powrócił do Kozłowa!

Z bezą, kruszonką czy też z odrobiną smalca! Szarlotki przejęły remizę w Kozłowie. 10 Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubów Seniora rywalizowało o miano najlepszego ciasta. Uczestnicy zdradzają, że sekretem jest nie tylko serce włożone w przygotowanie domowych wypieków, ale także sprawdzone przepisy – często przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Pierwsza edycja Festiwalu Szarlotki odbyła się w 2018 roku. Wzięła w niej udział finalistka 7. edycji MasterChef Karolina Kowalewska, a sama impreza cieszyła się dużą popularnością. Pandemia pokrzyżowała plany organizatorów, którzy chcieli uczynić z konkursu doroczne wydarzenie. W ubiegły weekend Festiwal Szarlotki powrócił do Kozłowa – i, jak mówi pomysłodawca przedsięwzięcia, ma już tam pozostać na dobre.

Rywalizację wygrało Koło Gospodyń Wiejskich OAZA Pustynia. Drugie miejsce zajął Klub Seniora Paszczyna, a trzecie Klub Seniora Brzeźnica. Wszyscy uczestnicy i goście mogli pobawić się do ludowej muzyki. Góralskie melodie zaprezentował Mr. Góral. Na wydarzenie zaprosił ACTIVE TEAM, Gmina Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.