Festiwal Jesiennych Kolorów dla Dzieci z Polski i Ukrainy w Przystani Świętego Mikołaja na dębickim rynku

Jaki jest Twój ulubiony odcień jesieni? Wybierz go i stań się nim podczas Festiwalu Jesiennych Kolorów dla Dzieci z Polski i Ukrainy. Najbarwniejsza z zabaw odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 października 2023 r. na dębickim rynku. Zaczynamy kolorować o godz. 15.00! Najbardziej malarską z pór roku cechują: bogactwo, niesamowita kontrastowość, płomienność i wyrazistość. Słonecznikowa żółć miesza się z dyniowym pomarańczem, szlachetne brązy kasztanów i opadłych liści z ceglastą czerwienią jarzębiny i jabłek oraz fioletami śliwek – a całą feerię barw domykają melancholijne szarości deszczowych dni. Kolory mogą stać się skuteczną terapią na jesienne smutki, dlatego dzwoń do przyjaciół, zabierz rodzinę i dołączcie do nas bez wahania. Bezkompromisową w doborze barw porę roku uczcimy wspaniałą zabawą i animacjami, dynamicznym tańcem oraz głośnym śpiewem. Festiwalową magię spotęgują pudry we wszystkich kolorach tęczy. O doskonały nastrój zadbają Kinder Sid i Animatorka Madzia, gwarantujący przepyszną zabawę do utraty tchu. Jedyny deszcz, na jaki się zgadzamy to deszcz mydlanych baniek, a słodka eksplozja, czyli uwielbiana cukierkowa bomba, wywoła uśmiech na każdej buzi. Dzieci już teraz mogą szykować się na dmuchańcowe szaleństwo oraz malowanie buziek. Zainspirowani obfitością jesiennego skarbca, zaczerpniemy z natury podczas Jesiennych Warsztatów Plastycznych pt. „Czas na las!” wraz z Dziećmi i Rodzicami tworząc zaskakujące prace z tego, co jesień sama nam podsuwa – owoców, liści i leśnych darów, już samych w sobie pięknych. Nie może Cię zabraknąć!       

Podczas Festiwalu Jesiennych Kolorów w naszej bibliotecznej Przystani Świętego Mikołaja zadbamy o to, by każdy z odcieni pozytywnego nastroju pozostał z nami jak najdłużej. Wspólna zabawa pod gołym niebem, spotkanie w gronie przyjaciół, śmiech do rozpuku oraz smakowitości w postaci cukierków i waty cukrowej tym razem zyskują dzięki psychologii kolorów. Kolory niosą w sobie niezwykłą moc – potrafią wywołać w nas poczucie pewności siebie, rozbawić, ukoić, a także wypełnić nadzieją i wiarą w cudowne jutro. Dlatego też z wielką przyjemnością i ekscytacją zapraszamy wszystkie rodziny i przyjaciół do spędzenia wspólnego beztroskiego popołudnia, która wspominać będziemy jeszcze bardzo długo. Zadbamy ze wszystkich sił, by wielobarwna aura niezwykłych wspomnień pozostała z nami aż do kolejnej jesieni, a przypominać nam o kolorowej polsko-ukraińskiej sobocie będą nam prace, wykonane podczas jesiennych.

Na Festiwal Jesiennych Kolorów zaprasza Miasto Dębica, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Za pomoc dziękujemy naszym dobrym duchom z Fundacji Świętego Mikołaja. Serdecznie dziękujemy!

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja
w ramach programu Przystań św. Mikołaja.


Źródło: https://www.mbpdebica.eu/ogolne/festiwal-jesiennych-kolorow-dla-dzieci-z-polski-i-ukrainy-w-przystani-swietego-mikolaja-na-debickim-rynku-16802