Ferie w miejskich ośrodkach – Serwis informacyjny Miasta Dębica

11 stycznia 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia międzysemestralnego wypoczynku dzieci i młodzieży. O to, aby ten czas spędzili ciekawie postarają się miejskie jednostki.

W programie „Ferii z kulturą” Miejski Ośrodek Kultury zaplanował balonowe wariacje, gry i zabawy, zajęcia z wyplatania makram oraz warsztaty lepienia z gliny. Będą się one odbywać w pierwszym tygodniu ferii w DKiK Śnieżka. W drugim tygodniu odbędą się zajęcia wokalno-teatralne. Z kolei Galeria Sztuki MOK zaprasza na zajęcia plastyczne. Miejski Ośrodek Kultury postarał się także, aby w czasie wypoczynku nie brakowało ciekawych propozycji kinowych, a 22 stycznia wystawiony zostanie spektakl pt. „Zimowa Opowieść”.

Szczegółowy program „Ferii z kulturą” można znaleźć TUTAJ.

W podróż dookoła świata w czasie zajęć czytelniczych, artystycznych, ruchowych oraz warsztatów zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Odbędzie się ona w dniach od 23 do 27 stycznia. Uczestnicy ferii z biblioteką wyprawę rozpoczną od Chin. Później będzie Belgia, Włochy, Peru, a ostatnim punktem będzie Afryka.

Program ferii z biblioteką znajduje się TUTAJ.

Atrakcji nie zabraknie także dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Zimowy Narodowy w Trasie, Lododisco z okazji dnia Babci i Dziadka oraz wodny tor przeszkód AquaTRACK , to z kolei propozycje Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Projekt „Zimowy PGE Narodowy w trasie” do Dębicy zawita 14 i 15 stycznia. Lododisco zaplanowano na 22 stycznia, a wodny tor przeszkód będzie dostępny w dniach od 23 do 29 stycznia na miejskim basenie.

Źródło: https://debica.pl/ferie-w-miejskich-osrodkach/