Eko-Spływ Kajakowy – Serwis informacyjny Miasta Dębica

19 lipca 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Miasto Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Dębica, Gmina Żyraków oraz Klub Kajakowy Kumaki Kozłów organizują Spływ Kajakowy rzeka Wisłoką. Odbędzie się on 5 sierpnia, na trasie Dębica (tama Igloopol) – Pustków. Tegoroczne przedsięwzięcie będzie miało także wymiar ekologiczny.

Eko-Spływ Kajakowy „Dla czystej Wisłoki” ma charakter otwarty. W tym roku uczestnicy nie tylko będą podziwiać tereny ziemi dębickiej z perspektywy rzeki, ale także wezmą udział w akcji sprzątania brzegów Wisłoki. Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. w Paszczynie, które jest sponsorem spływu zadba, aby kajakarze otrzymali specjalnie przygotowane zestawy do zbierania wszelkich napotkanych śmieci.

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat, a także kajakarze niepełnoletni, ale tylko pod opieką dorosłego. Warunkiem uczestnictwa w spływie jest posiadanie własnego sprzętu oraz potwierdzenia umiejętności pływania ,,kartą pływacką”, „patentem żeglarskim” lub pisemnym oświadczeniem osoby pełnoletniej. Do startu dopuszczone będą kajaki „jedynki” i „dwójki”. Każdy kajak musi być wyposażony w sprzęt ratunkowy, a uczestnik spływu posiadać kamizelkę asekuracyjną.

Lista uczestników imprezy zostanie otwarta w sobotę 5 sierpnia o godz. 9.30. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10:00 na tamie w Dębicy, a kajakarze ruszą o 10:15. Zakończenie spływu planowane jest na godz. 15:30 w Pustkowie.

Uczestnictwo w spływie jest odpłatne i wynosi 20zł za osobę. W tej kwocie, każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę za udział w przedsięwzięciu. Dodatkowo na mecie spływu dla wszystkich uczestników zostanie przygotowany posiłek regeneracyjny oraz napoje.

Uczniowie i Studenci, którzy okażą ważną legitymację szkolną lub studencką otrzymają 50% zniżkę na uczestnictwo w spływie kajakowym.

Źródło: https://debica.pl/eko-splyw-kajakowy/