Dzień Solidarności i Wolności 2022

Dzień Solidarności i Wolności 2022

Dzień Solidarności i Wolności 2022

31 sierpnia 2022

Informacje

Przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych i mieszkańców zebrali się dziś na Placu Solidarności w Dębicy. Delegacje złożyły symboliczne kwiaty i znicze pod dębickim Krzyżem Solidarności, oddając w ten sposób szacunek uczestnikom fali sierpniowych strajków z 1980 r., które zmieniły historię Polski.

Skala protestów była ogromna i w rezultacie ówczesny rząd PRL podpisał porozumienia sierpniowe. To właśnie z latem 1980 łączą się tak ważne dla naszej historii pojęcia jak 21 postulatów czy powstanie NSZZ „Solidarność”.

Podczas uroczystości Członek Zarządu Powiatu Dębickiego Marek Jaskółka otrzymał pamiątkowy medal w dowód uznania za pomoc i współpracę okazywaną Solidarności Ziemi Dębickiej.

Dzień Solidarności i Wolności 2022Grupa osóbWręczenie medaluflaga polskiDzień Solidarności i Wolności 2022Poczet sztandarowyPoczet sztandarowyKsiądz odmawia modlitwęKsiądz odmawia modlitwęWręczenie medaluCzłonek Zarządu Powiatu Dębickiego, Starosta Dębicki, Wicestarosta Dębicki i Burmistrz Dębicy składają kwiatyCzłonek Zarządu Powiatu Dębickiego, Starosta Dębicki, Wicestarosta Dębicki i Burmistrz Dębicy składają kwiatyCzłonek Zarządu Powiatu Dębickiego, Starosta Dębicki, Wicestarosta Dębicki i Burmistrz Dębicy składają kwiatyCzłonek Zarządu Powiatu Dębickiego, Starosta Dębicki, Wicestarosta Dębicki i Burmistrz Dębicy składają kwiatySkładanie zniczy pod pomnikiemZłożone kwiaty i znicze pod pomnikiemDzień Solidarności i Wolności 2022

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/dzien-solidarnosci-i-wolnosci-2022,art-2685