Dzień Serca w Krakowie

reklama

Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca w Krakowie jest organizowana przez Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego już po raz 18-ty. Co roku na Rynku Głównym gromadzi się ok.50 – 70 tysięcy mieszkańców Krakowa i nie tylko.

Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego trybu życia. Zorganizowane są punkty medyczne, gdzie  można zmierzyć i oznaczyć wysokość ciśnienia tętniczego, wagę ciała i BMI, poziom cukru we krwi oraz poziom cholesterolu we krwi. Można skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek.

Po raz kolejny również delegacja Gminy Dębica uczestniczyła w tym wydarzeniu jako partnerzy Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im.Jana Pawła II. W tym roku Gminę reprezentowali Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, Prezes Latoszyn Zdrój Sp. z o.o. Paweł Wolicki oraz Z-ca Dyrektora GOSiR Rafał Polański.

Serdeczne podziękowania  złożyliśmy na ręce prof.dr hab.med Piotra Podolca, który pomógł i nadal wspiera Gminę Dębica w działaniach podejmowanych na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców Gminy Dębica oraz służy radą w działalności Latoszyna Zdroju.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/dzien-serca-w-krakowie-1143.html