„Dziecięcy świat w kolorach” Śnieżki w łódzkim oddziale dziecięcym

reklama

Kolejne szpitalne korytarze i sale zamieniły się w bajkową krainę. W ramach autorskiego programu społecznego „Dziecięcy świat w kolorach” Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka odnowiono i artystycznie pomalowano wnętrza Oddziału Dziecięcego w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi. Prace objęły około dwa tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a ściany ozdobiono barwnymi obrazkami przedstawiającymi zabytkowe kamienice, zielone drzewa i miejskie koty. Malowidło nawiązuje do najpopularniejszej w tym mieście ulicy Piotrkowskiej.

Wesołe i barwne otoczenie, przystosowane dla małych pacjentów, zdaniem ekspertów przyspiesza proces rekonwalescencji.

 

Śnieżka od 12 lat koloruje dziecięcy świat. Na barwnej mapie odnowionych oddziałów, które w ramach projektu zyskały nową kolorystykę i blask znajduje się już 26 szpitali. Ten ostatni mieści się w ponad stu letnim budynku.

Autorką prac jest artystka Joanna Jeleniewska, która w bajkowy miejski krajobraz wplotła nieco niespodzianek związanych z polską kinematografią oraz literaturą dziecięcą. Podziękowaniem za realizację programu w łódzkim szpitalu była część artystyczna, w którą zaangażowali się pacjenci wraz z personelem. Ze względu na specyfikę oddziału odbyła się ona poza okiem kamery.