Dzieci z Rudek na Ukrainie z wizytą w Dębicy

Dębicę odwiedziło 23 dzieci z zaprzyjaźnionego miasta Rudki na Ukrainie. Młodych mieszkańców tego kraju zauroczyły krajobrazy i architektura miasta. Wspaniałą atrakcją stał się dla nich osiedlowy Klub Kultury „Emka”, gdzie goście z Rudek radośnie i wesoło szaleli na parkiecie podczas zabawy tanecznej. W trakcie spotkania z dębicką młodzieżą dzielili się swoimi wrażeniami z wycieczek. Dzieci i ich opiekunowie nie ukrywali wzruszenia za tak ciepłe przyjęcie w tak trudnym dla Ukrainy czasie.
W trakcie tygodniowego pobytu dzieci zamieszkały w szkole podstawowej nr 10 w Dębicy. Podczas wypoczynku nasi wschodni sąsiedzi skorzystali z wielu atrakcji, które zapewniły im moc niesamowitych wrażeń. Wyjścia na basen, lodowisko, wyjazd do Głobikowej, Rzeszowa, zwiedzanie Galerii Sztuki MOK czy Muzeum Regionalnego to tylko część programu, który został dla nich przygotowany.
Dla wielu dzieci z Rudek wycieczka do Polski jest nowym, ciekawym doświadczeniem. Zadowolone i wypoczęte nie mogą się już doczekać kolejnej wizyty w naszym mieście. Pobyt w Dębicy zaliczają do udanych już od pierwszego dnia, kiedy to otrzymały wiele drobnych upominków m.in. koszulki z logiem Dębicy. Koordynatorem pobytu dzieci jest Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.