Dożynki Powiatu Dębickiego 2017 – w Czarnej zabawa była znakomita

reklama

To było nie tylko święto rolników, ale wszystkich mieszkańców Powiatu dębickiego. Dożynki w Czarnej rozpoczęły się od Mszy Świętej i ceremonialnego pochodu wieńców żniwnych. Arcydzieła sztuki ludowej wykonane zostały z największym kunsztem i zachowaniem tradycyjnych produktów. Niektóre odwoływały się do setnej rocznicy objawień fatimskich, inne swoją symboliką nawiązywały do ojczyzny oraz pracy na roli. Swoje przedstawicielstwa miały wszystkie gminy. W sumie wieńców było ponad trzydzieści.

Starostami dożynek zostali przedstawiciele gminy Czarna, będącej gospodarzem tegorocznego święta. Jak nakazuje tradycja przynieśli oni chleb wypieczony z tegoroczny zbóż. Wielki bochen został sprawiedliwie rozkrojony i rozdany wszystkim uczestnikom zabawy.

W trakcie imprezy rozstrzygnięty został konkurs „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2017”. Zwycięzcą powiatowej rywalizacji został Krzysztof Wilk zajmujący się uprawą zboża, rzepaku i ziemniaków. Rolnik z gminy Żyraków nie miał kłopotów z odpowiedzią na pytanie – na co przeznaczy bon o wartości 1000 zł.

Założony w Olsztynie zespół już po raz drugi wystąpił podczas dożynek powiatu dębickiego. Rockowo-folkowa grupa do czerwoności rozgrzała publiczność. Wszyscy bawili się znakomicie. Enej stworzył prawdziwe show, a fani odwzajemnili się gorącymi krzykami i owacjami, większość utworów śpiewając wspólnie ze swoimi idolami.

Pełne energii Dożynki Powiatu Dębickiego były nie tylko okazją do podziękowań za rolniczy trud, ale również dały szansę na niezapomnianą zabawę. Młodzi chętnie przyglądali się dożynkowym tradycjom i wieńcom, starsi bardzo dobrze bawili się przy hitach zagranych przez Enej. Międzypokoleniowe święto zakończenia żniw wypadło bardzo okazale!