Do starszych i samotnych mieszkańców gminy Dębica trafiły świąteczne paczki

Grudzień już w pełni, a wraz z nim przyszedł czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Organizowana od wielu już lat Wigilia dla osób starszych i  samotnych to tradycja, która wpisała się w kalendarz corocznych gminnych uroczystości. Wspólne łamanie się opłatkiem i spotkania przy wigilijnym stole były dla wszystkich bardzo ważnym wydarzeniem. Niestety tak jak i w ubiegłym roku sytuacja epidemiologiczna ponownie wymusiła zmianę planów i nie pozwoliła na zorganizowanie tradycyjnego spotkania Wigilijnego.

Pandemia nie przekreśliła jednak idei niesienia pomocy samotnym mieszkańcom gminy. Tradycję obowiązującą od lat zastąpiły świąteczne paczki, które pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności dostarczyli do domów mieszkańców. Paczki zawierały tradycyjne produkty spożywcze, do których dołączone zostały kartki świąteczne z życzeniami od Wójta Gminy Dębica, Przewodniczącego Rady Gminy Dębica oraz Kierownika i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Czas spotkań to zawsze dla naszych podopiecznych wyjątkowe chwile, dlatego tak ważne jest że chociaż w takiej formie mogliśmy im dać choć namiastkę tego, co do tej pory wspólnie przeżywaliśmy przy jednym wigilijnym stole.

Paczki świąteczne trafiły w tym roku do 38 samotnych, starszych mieszkańców gminy Dębica. Wszystkim, którzy zaangażowali się w świąteczną pomoc składamy serdeczne podziękowania.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/do-starszych-i-samotnych-mieszkancow-gminy-debica-trafily-swiateczne-paczki-2488.html