Świąteczne paczki dla osób starszych i samotnych z gminy Dębica

Wspólne łamanie się opłatkiem i spotkanie przy wigilijnym stole to wyjątkowy czas, który osoby starsze i samotne z terenu gminy Dębica miały okazję w ostatnim czasie spędzić podczas zorganizowanej specjalnie dla nich Wieczerzy Wigilijnej.

Do tych którzy nie mogli  uczestniczyć w spotkaniu, pracownicy Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica udali się osobiście wręczają każdemu świąteczny podarunek.

Paczki zawierały produkty spożywcze, do których dołączone zostały kartki świąteczne
z życzeniami od Wójta Gminy Dębica, Dyrektora Centrum Usług Społecznych i pracowników. Obdarowani nie kryli wdzięczności za pamięć i otrzymaną pomoc.

Osoby starsze i samotne potrzebują naszego zainteresowania i pomocy. Dlatego poza podarunkami nie zabrakło też rozmów i poświęconego im czasu. Takie spotkania to zawsze dla naszych podopiecznych wyjątkowe chwile, dlatego chcieliśmy w sposób niestandardowy pokazać, że można być blisko osób potrzebujących ,nawet w takiej  symbolicznej formie i dać im choć namiastkę tego, co do tej pory wspólnie przeżywali przy jednym wigilijnym stole.

Pamiętając o najstarszych i samotnych mieszkańcach naszej gminy, chcemy aby wiedzieli, że zauważamy to jak wiele wnoszą do naszej lokalnej społeczności i jak ważnym i cenionym są ogniwem scalającym pokolenia, gdzie łącząc dojrzałość z młodością, doświadczenie
z entuzjazmem wzajemnie i nieustannie możemy się od siebie uczyć.

Paczki świąteczne w tym roku trafiły do 100 samotnych, starszych mieszkańców gminy Dębica. Wszystkim, którzy zaangażowali się w świąteczną pomoc składamy serdeczne podziękowania.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/swiateczne-paczki-dla-osob-starszych-i-samotnych-z-gminy-debica-3055.html