Dla Karolinki i Zbigniewa grali, występowali i licytowali – Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Dębicy

Karolina Migała z Pilzna i były piłkarz Zbigniew Płaszewski byli głównymi bohaterami Międzynarodowego Noworocznego Turnieju Piłkarskiego. Sportowa rywalizacja byłych gwiazd futbolu i zaproszonych gości już po raz ósmy stanowiła okazję do pomocy dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Ad Astram” w Dębicy. Tym razem środki zdobyte dzięki cegiełkom i licytacjom trafią do 13-latki zmagającej się z chondrodysplazją punktową. Karolinka razem z rodzicami kibicowała zawodnikom.

Tradycją turnieju jest także zbiórka na rzecz piłkarza, który potrzebuje materialnego wsparcia. W tym roku pomocą został objęty były zawodnik Wisły Kraków, Zbigniew Płaszewski. Na turnieju obecny był Marek Bęben – jeden z ubiegłorocznych bohaterów. Znakomity niegdyś bramkarz, dziękował za środki na zakup protezy nogi.

Do turniejowej rywalizacji stanęły drużyny – Wisły Kraków, Odry Wodzisław, Igloopol-u Dębica, Biogradu na Moru z Chorwacji oraz reprezentacje województwa śląskiego i świętokrzyskiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz gospodarz imprezy Urząd Miejski i Catering Staff. W trakcie zabawy nie zabrakło występów artystycznych, licytacji i niespodzianek.

Chociaż wszystkie drużyny walczyły o zwycięstwo, a emocje porównywalne były z tymi na ligowych boiskach rywalizacja toczyła się w przyjaźni. Wpłynął na to zapewne nie tylko świąteczny nastrój, ale również szczytny cel. Tego dnia to nie strzelone bramki, ale okazja do pomocy dla Karolinki i Zbigniewa były najważniejsze.